İBB Meclisi Üyeleri ve Partileri

31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinde meclis üyeleri belirlendi. Buna göre İstanbul Belediye başkanları ve meclis üyeleri 2019 listesi ve partileri yer almaktadır.

2019 Meclis Üyeleri Listesi

Adalar İlçesi Belediye Başkanı Erdem Gül (CHP) ve Belediye Meclisinden Mehmet Dündar (CHP) ve Engin Çelik (CHP)

Arnavutköy İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı (AKP) ve Arnavutöy Belediye Meclisinden Hamdi Demirhan (AKP), Kemal Aygenli (AKP), Osman Demir (AKP), Ayşe Baydar (AKP), GÖkhan Özten (AKP), Ahmet Uzun (MHP) ve Serhat Küçük (İYİ).

Ataşehir İlçesi Belediye Başkanı Battal İlgezdi (CHP) ve Ataşehir Belediye Meclisinden Tuğba Dönmez (CHP), Abdullah Der (CHP), Mustafa Naim Yağcı (AKP), Oğuz Sarul (CHP), Fatih Kayacı (AKP), Birkan Birol Yıldız (CHP) ve Haluk Sadıkoğlu (AKP).

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli (CHP), Avcılar Belediye Meclisinden Kimet Batmaz (CHP), Hüseyin Aksu (CHP), Fatuk Özdemir (AKP), Sinan Gümüş (CHP), Eyüp Dursun (AKP), Ali Rıza Değirmenci (CHP) ve Hüseyin İbrahimoğlu (AKP).

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı (AKP), Necati Kahraman (AKP), Erdal Yılmaz (AKP), Serkan Haser (AKP), Betül Birer (AKP), Umut Durak (AKP), Mehmet Tunçer (İYİ), Yüksel Akyol (AKP), Abdullah Özdemir (AKP) ve Zekai Sönmez (AKP).

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır (AKP) ve Meclis üyesi Göksel Erdem (AKP), Mustafa Nuri Kalyoncu (AKP), Alihaydar Kahraman (CHP), Muhammet İbrahim İnan (AKP), Gencay Özcan (CHP), Şeyma Aktaa (AKP), Seyit Ali Aydoğmuş (CHP), İsmail Karabiber (AKP) ve Oktay Koçbıyık (AKP).

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu (CHP) ve Meclis üyesi Emel Tığlı (CHP), Cavit Ganiç (CHP), Süleyman Nadir Ataman (CHP), Recai Delibaşıoğlu (CHP), Halit Cebeci (AKP) ve Mahir Çelik (CHP).

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu (AKP), Murat Şahin (AKP), Hayriye Çiçek (AKP), Murat Özkurt (CHP), Cüneyt Yılmaz (AKP), Nurdan Ertuğrul (AKP), Hayrettin Özbakır (CHP) ve Ömer Faruk Ay (AKP).

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner (AKP), Abdülnaser Şimşek (AKP), Can Gökhan Balekoğlu (AKP), Abdul Fettah Dindar (CHP), Ahmet Tüfekçi (AKP), Kadri Sancaktar (CHP), İlknur Kovaç Bayraktar (AKP) ve Tufan Babar (CHP).

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akbolat (CHP) ve Meclis üyesi Mehmet Ali Tüy (CHP), Ferhunde Şirin (CHP), Sebahattin Öztürk (CHP), Fidan Aslan Eroğlu (CHP), Selçuk Sarıyar (CHP) ve İnan Güney (CHP).

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın (AKP) ve Meclis Üyesi Gaye Zayif (AKP), Adem Sefer (AKP), Cemal Sataloğlu (CHP), Sadullah Kabahasanoğlu (AKP), Gülay Demirel (CHP) ve Manolya Demirören Tekin (AKP).

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık (CHP), Nuri Aslan (CHP), İsmail Doğan Subaşı (CHP), Mustafa Erdoğdu (AKP), Fatih Keleş (CHP), Halim Yıldırım (AKP), Erkan Erdoğan (CHP) ve Nazife Figen Karahan (CHP).

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız (AKP) ve Meclis Üyesi Şenol Cengiz (AKP), Rüstem Dindaroğlu (AKP), Süleyman Solmaz (CHP), Ali Rıza Teke (AKP), Orhan Alkan (CHP) ve Kübranur Uslu (AKP).

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Meclis Üyesi Savaş Bilik (CHP), Ahmet Şahin (CHP), Okan Gülkoku (AKP), Coşkun Tanış (CHP), Hasan Bacıoğlu (AKP) ve Tarık Erdoğan (CHP).

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner (AKP) ve Meclis Üyesi Hasan Gökçe (AKP), Ahmet Rasim Yücel (AKP), Ayhan Tutun (CHP), Süheyla Topçu (AKP) ve Belgin Tezer (CHP).

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz (AKP) ve Meclis Üyesi Fatih Sırmacı (AKP), Şahmettin Yüksel (AKP), Murat Cirav (AKP), Leyla Gülden Kıldan (AKP), Bora Kılıç (CHP), Şenol Alan (AKP) ve Rıdvan Bural (AKP)

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu (AKP) Meclis Üyesi Hatice Yılmaz (AKP), Hasan Şahin (AKP), Ömer Çetinkaya (AKP), Meryem İnat (AKP), Burhan Şentürk (AKP), İlyas Duras (AKP) ve Engin Aydoğan (AKP)

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt (CHP) ve Meclis Üyesi Yeşil Aytulum Turgut (AKP), Kadir Çakır (AKP), Ali Gökmen (CHP), Hamdullah Arvas (AKP), Selçuk Günerhan (CHP), Duygu Koç Şimdi (AKP), Cemal Güneysu (CHP), Mustafa Zengin (AKP) ve Veysel Bal (CHP)